Photography Masterclass Skopje

Photography Masterclass Skopje

5.310 MKD
Шифра на услуга: Photography Masterclass with Alessandro Capoccia
Уписи во тек: На залиха
Количина:

На 16 февруари Академијата за графички дизајн и адвертајзинг на Creative Hub 

го организира првиот "Photography Masterclass" со италијанскиот моден фотограф

Alessandro Capoccia. 

Alessandro Capoccia има повеќе од 20 години искуство како фотограф за светските

магазини како Conde Nast, Vogue, Harper's Bazaar итн. 

Има живеено и работено во Париз, Милано, Токио, Бали, Калифорнија, Мауритиус итн. 

Во моментов живее во Милано, а неговото портфолио може да го погледнете на

https://alecapoccia.myportfolio.com/ ,

Во текот на својот работен век има соработувано со некои од најпознатите модели како

Миранда Кер, инфлуенсерката Ана Дело Русо, фотографот Марио Тестино итн. 

Во Скопје ќе одржи целодневен ''Photography Masterclass'' со почеток од 10 часот наутро.

 

Настанот е предвидено да започне во 10 часот и ќе се состои од 2 сесии:

1. Presentation

a. Presentation of Alessandro Capoccia, background as a photographer and experience.

b. Define the main points of how to be a “professional” photographer and get the clients.

c. Define who you are as a photographer, what is your “mission” ( are you a street, fashion, travel, food, architecture, sport photographer etc.)

2. Present you

a. Participants will come to Masterclass with 5 pictures that represent them and present the pictures to Alessandro with oral presentation of the project. The images can be very different from each other or could be a part of a specific project.

b. Feedback & points of improvement

Овој “Photography Masterclass” ќе се одвива на англиски јазик.

 

Овој Masterclass ќе се одржи во новите простории на Creative Hub на Рајко Жинзифов бр. 20 ст.1

а е бесплатен за учесниците на Академијата за графички дизајн и адвертајзинг. 

За сите други кои сакаат да присуствуваат можат да купат карти по цена од 4500 MKD + 18% DDV.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Почнувајќи од септември 2017 година, започна со работа првиот бизнис центар за креативност и неформално образование – Creative Hub, кој се наоѓа во строгиот центар на Град Скопје (веднаш до Универзална Сала).

Повеќе..

Контакт

  • +389 71 214 849
  • contact@creativehub.mk

Creative Hub

creativehub.mk © 2019.