Курс за Strategic Marketing

Курс за Strategic Marketing

6.000 MKD
Шифра на услуга: Курс за Strategic Marketing
Уписи во тек: На залиха
Количина:

Курс по Стратегиски Маркетинг

Овој курс е наменет за оние кои што сакаат да научат како да креираaт и имплементираaт  стратегиски и акциони планови, да прават разлика помеѓу стратегискиот и акциониот план, да воспостават успеша маркетинг стратегија, да остваруваат контролни механизми на пазарот и да спроведуваат истражување на пазарот.

 

 

Програма:

  1. Introduction to Strategic Marketing
  2. Range of Strategic Marketing and Activities
  3. Strategic and Action Plans - short term and long term
  4. Stages of successful product / service commercialization
  5. Marketing Research and goals
  6. Market Segmentation and Definition of Potential Segments
  7. Market Product Testing
  8. Establish feedback on market changes

 

Времетраење: 10 часа

 

Предзнаење: Овој курс е наменет за почетници и не се потребни предзнаења.

 

Диплома : Диплома на македонски и англиски јазик за завршен курс по стратегиски маркетинг.

 

 

Вештини: креирање и имплементирање стратегиски и акциони планови и да ја знаат нивната разлика, да воспостават успеша маркетинг стратегија, да остваруваат контролни механизми на пазарот и да спроведуваат истражување на пазарот.

 

Старт: 30.3.2018; 30.4.2018; 30.5.2018

Секој купен ваучер може да го искористите во некој од предвидените термини.

Секој купен ваучер е со важност од 12 месеци.

 

 

9 студенти го имаат посетувано овој курс

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Почнувајќи од септември 2017 година, започна со работа првиот бизнис центар за креативност и неформално образование – Creative Hub, кој се наоѓа во строгиот центар на Град Скопје (веднаш до Универзална Сала).

Повеќе..

Контакт

  • +389 71 214 849
  • contact@creativehub.mk

Creative Hub

creativehub.mk © 2019.