Курс за Дигитален Маркетинг Штип

Курс за Дигитален Маркетинг Штип

6.018 MKD
Шифра на услуга: Курс за Дигитален Маркетинг Штип
Уписи во тек: На залиха
Количина:
Creative Hub за првпат организира еднодневен курс по Дигитален Маркетинг во Штип!
 
Времетраење: 6 часа
 
Дата: 26.1.2019 (сабота)
 
Програма:
1. Дигитални медиуми
2. Google Ads
3. Facebook Ads Manager
4. CPM, CPC?
5. LinkedIN Advertizing
6. Email Marketing
7. Instagram Marketing
 
Подетално објаснување на програмата:
курсот во Штип ќе започне во 10 часот во хотел Урбаниста.
1. Дигитални медиуми односно медиски закуп и CPM.
2. Објаснувње на процесот на работа на Facebook Ads Manager
и 11 Objectives кои Фејсбук ги користи и кои доколку правилно се разберат можат да
допринесат за правилно работење на Fb алгоритмот. 3.Емаил Маркетинг, стратегија, начини на градење емаил маркетинг листа а ќе работиме и еден
темплејт од еден емаил маркетинг софтвер.
4. Google Ads и објаснување на Гугл Адвертајзинг програмата ( Google Ads Vs. Display Ads)
5. LinkedIn Advertizing ( Text ads, Sponspored Ads, InMail)
6. Instagram Marketing ( Hashtag Research, Visual Content)
 
Потребно е да носите лаптоп бидејќи ќе работите реални примери за време на обуката.
Обуката трае 6 до 6 и пол часа.
 
Досега имаме одржано 2 обуки во Битола, Кавадарци, Скопје, Прилеп, Тетово а видео
од обуките можете да погледнете на https://www.youtube.com/watch?v=h0Yd7l51fac
 
По завршувањето на настанот ќе ги добиете сите презентации.
 
Карта за курсот можете да купите на shop.creativehub.mk
 
Повеќе информации на: contact@creativehub,mk
071 214 849
 
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Почнувајќи од септември 2017 година, започна со работа првиот бизнис центар за креативност и неформално образование – Creative Hub, кој се наоѓа во строгиот центар на Град Скопје (веднаш до Универзална Сала).

Повеќе..

Контакт

  • +389 71 214 849
  • contact@creativehub.mk

Creative Hub

creativehub.mk © 2019.