Курс по Java Basic

Курс по Java Basic

40.000 MKD
Шифра на услуга: Курс по Java Basic
Уписи во тек: На залиха
Количина:

Курс Java

Предавач: Ненад Вичетиќ

Кои се придобивките од Java курсот?

 

 • 90 % од Fortune 500 комапнии користат Java за да развијат апликации и вебсајт
 • Java е лесен за учење
 • Најбараниот програмски јазик при вработување
 • Java was designed to be easy to use and is therefore easy to write, compile, debug, and learn than other programming languages. This allows you to create modular programs and reusable code.
 • Повраток на инвестиција за помалку од 3 месеци

Програма за Java Basic

 

 • The Java Story ( History of Java, Development of Java, Usability of Java)
 • Introduction to programming ( ByteCode - Machine Code, History of programming, CoByteCode - machine code, History of programming, Compilation on platform dependent code, and on platform Independent, Procedural programing vs. Object. Oriented )
 • Java & Coding Key Terms ( JVM, JRE, JDK, IDE and installation of IntelliJ and JDK, creating the runtime )
 • Imports
 • Object and class
 • Variables and references
 • Identifiers
 • Operators
 • Methods
 • Access Modifiers
 • Non-access modifiers
 • Encapsulation
 • String
 • String Builder
 • Arrays
 • Array Lists
 • Flow Control
 • Inheritance
 • Local DateTime
 • Period
 • DateTimeFormatter
 • Lambda
 • Exceptions
 • Exception handling

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Почнувајќи од септември 2017 година, започна со работа првиот бизнис центар за креативност и неформално образование – Creative Hub, кој се наоѓа во строгиот центар на Град Скопје (веднаш до Универзална Сала).

Повеќе..

Контакт

 • +389 71 214 849
 • contact@creativehub.mk

Creative Hub

creativehub.mk © 2019.